EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ

image

Photo By : Mark Arian - Romantic Figurative painter born in Des Moines, Iowa - USA

İleri seviye teknoloji dünyası geliştiği yeni çağda eğitim gönüllülerine düşen görev çok fazla. Her An değişim rüzgarları esintisinde dalgalanan gelecek kuşak gençleri, yarınları karşılamak için hazır durumda olmalı. Çocuklara olan ilginin artması aile bireylerinin bilgi kapasitesi ile eşdeğer orantılıdır. Madde esiri olmadan, gelecek zamanı garanti altına alma kaygısından kurtulma yöntemleri manevi dünyanın ışıldaması ile mümkün olacağı na inananlara ne mutlu derim.

Gelişim çağı devresinde öğrenmek, olgunlaşmak, beceri kabiliyetini arttırmak ve disiplinli çalışma temposuyla yarınlara güvenle bakmak yeni nesil için gerekli adımları atmakla mümkün olacaktır. Bir adım sonrası ikincisi gelecek gibi yaşanmalı demiş erdem kişiler. Bu günün işini yarınlara bırakılmaması gerekliliğini hafızalara perçinlemekte fayda var sanırım. Kazanmak için hak etmenin gerekli olduğunu bilmek ve öğrenmeye devam eden bilgeliğe kavuşur sözlerinin doğruluğuna ilk önce inanmak, sonraki adımın ise uygulama metodunu harekete geçirmekle mümkün olacağının bilincine sahip olunması şarttır.

Bu zaman diliminde eğitim gönüllüleri devreye girmeli. Eksik olan bilgileri tamamlamak, kelimelere yüklenen anlamların farkındalığına varılmasına yardımcı olacak zeminleri isteklilere aktarması gerekir. Her konunun açıklığa kavuşturulmasında mantıklı düşünce tarzı oluşturulmalıdır. Öğrenime yediden yetmişe kadar devam edilmeli felsefesi artık yeterli olmadığı kesin olduğunun altını bir kez daha kalın çizgiyle çekmekte fayda var düşüncesindeyim Son noktayı koyana dek eğitim rüzgarının esintilerini hissedenlere ve bu uğurda ölene dek mutluluk iksiri önderi bilgeliğe sahip olunacağına inananlara ve uygulayanlara ne mutlu derim.

Unutmayın lütfen. Akıl yaşta değil baştadır. İçinde bulunduğumuz her zaman dilimi ayrı güzelliklerle hayatımıza renk katmaya devam edebilir. Seçim hakkı bizlerindir. Teslimiyet yolundaki insanoğlunun erdem kişiliklere saygısının nedenlerini yorumlama biçimini siz saygıdeğer okuyucularıma bırakıyorum. Sırtındaki hırkasını daha çok gerekli olduğuna veren, ayağından çıkardığı ayakkabıyı ihtiyaç sahibi birisine hediyede bulunanların bol olduğu bir ülkede yaşandığını bilenleri saygıyla alkışlarım.
Ahmet Nuray

Paylaşım Yorumları (20)

Yorum Yaz

İlişkili Gönderiler